Board of Directors

MUNICIPAL REPRESENTATIVES:

Alexander City, Jim Nabors, Mayor
Altoona, Richard Nash, Mayor
Anniston, Jack Draper, Mayor
Ashland, Larry J. Fetner, Mayor
Attalla, Larry Means, Mayor
Camp Hill, Ezell Woodyard-Smith, Mayor
Cedar Bluff, Tammy Crane, Mayor
Centre, Tony Wilkie, Mayor
Childersburg, Ken "Yank" Wesson, Mayor
Cusseta, Kent Lauderdale, Mayor
Dadeville, Wayne Smith, Mayor
Daviston, Joseph "Joe" Clark, Mayor
Edwardsville, Billy Joe Driggers, Jr., Mayor
Fredonia, George H. Fannings, Mayor
Fruithurst, Christopher Owens, Mayor
Gadsden, Sherman Guyton, Mayor
Glencoe, Charles Gilchrist, Mayor
Goodwater, Robert L. Graham, Mayor
Heflin, Rudy Rooks, Mayor
Hobson City, Alberta McCrory, Mayor
Hokes Bluff, Scott Reeves, Mayor
Jackson's Gap, Jeff Walker, Mayor
Jacksonville, Johnny L. Smith, Mayor
Kellyton, Johnny Sharpe, Mayor
LaFayette, Barry D. Moody, Mayor
Lanett, Kyle McCoy, Mayor
Leesburg, Brandy Pierce, Mayor
Lincoln, Lew Watson, Mayor
Lineville, Roy Adamson, Mayor
Munford, JoAnn Fambrough, Mayor
New Site, Phil Blasingame, Mayor
Oak Grove, Tony White, Mayor
Ohatchee, Steve Baswell, Mayor
Oxford, Alton Craft, Mayor
Piedmont, William "Bill" Baker, Mayor
Rainbow City, Terry J. Calhoun, Mayor
Ranburne, James "Jim" Smith, Mayor
Reece City, Phil Colegrove, Mayor
Ridgeville, Jerome Anderson, Mayor
Roanoke, Mike Fisher, Mayor
Rockford, Randall Lewis, Mayor
Sand Rock, James Ricky Mackey, Mayor
Sardis City, Russell Amos, Mayor
Southside, Wally Burns, Mayor
Sylacauga, James "Jim" Heigl, Mayor
Talladega, Jerry Cooper, Mayor
Talladega Springs, James Dickenson, Mayor
Valley, Leonard Riley, Mayor
Wadley, Donna Bailey McKay, Mayor
Waldo, Henry Howard, Mayor
Walnut Grove, Autry Works, Mayor
Waverly, Ron Bashant, Mayor
Weaver, Wayne Willis, Mayor
Wedowee, Timothy Coe, Mayor
Woodland, Scott Carter, Mayor

COUNTY COMMISSION REPRESENTATIVES:

Calhoun County, Tim Hodges, Commission Chair
Chambers County, Joe Blanks, Commission Chair
Cherokee County, J. Kirk Day, Probate Judge, Commission Chair
Clay County, Ray Milstead, Commission Chair
Cleburne County, Ryan Robertson, Probate Judge, Commission Chair
Coosa County, Todd J. Adams, Commission Chair
Etowah County, President
Randolph County, Richard Fetner, Commission Chair
Talladega County, Kelvin Cunningham, Commission Chair
Tallapoosa County, Emma Jean Thweatt, Commission Chair

OTHER APPOINTED REPRESENTATIVES:

Abby Minter, Cleburne County Chamber of Commerce
Angela M. Kemp, AOD Federal Credit Union (private sector)
Ann A. Rye, Alexander City Chamber of Commerce
Bridget Burney, Gadsden State Community College
Carol Emlich-Bates, Sylacauga Chamber of Commerce
Dorothy Tidwell, Randolph County Chamber of Commerce
Eric Stringer, Gadsden State Community College
Heather New, The Chamber, Gadsden & Etowah County
James Edgar, Edgar and Associates (private sector)
Jason Daves, Greater Talladega Area Chamber of Commerce
Jennifer Green, Jacksonville State University
Linda Hearn, Calhoun County Chamber of Commerce
Luanne Hayes, Gadsden State Community College
Mike W. Landers, Sylacauga Chamber of Commerce
Mildred Trammell, City of Lincoln (private sector)
Sherri J. Sumners, Calhoun County Chamber of Commerce Foundation
Steve Hildebrandt, Alabama Power Company (private sector)
Steve Spratlin, Southern Union State Community College (Wadley Campus)
Thereasa Hulgan, Cherokee County Chamber of Commerce
Tim McCartney, McCartney Construction (private sector)
 
Website Design Company | WideNet